No to, macie już to swoje wymarzone mieszkanie. Deweloper wręczył Wam klucze, tudzież otrzymaliście je od poprzedniego właściciela. Na twarzy maluje Wam się uśmiech, a ekscytacja sprawia, nie możecie ustać w miejscu. Nagle z tyłu głowy do świadomości przebija się myśl: to przecież dopiero początek! Teraz pora na remont, a porem konieczna będzie aranżacja wnętrz.
Z miejsca atakuje Was niepokój. Żołądek się ściska, puls szaleje. Nadchodzi gorąc, a ciało oblewa pot…
Wystrój wnętrz w stylu podróżniczym
A można przecież można do tego podejście na spokojnie, bez stresu. Wystarczy podążyć szlakiem tego, co się lubi. Wydobyć wszystko to, co sprawia nam przyjemność…
Tak, połączenie komfortu mieszkania, z nadaniem mu oryginalnego stylu okazuje się zadaniem, które bynajmniej nie musi wywoływać palpitacji serca. A skoro lubicie podróżowanie po świecie i macie cudowne wspomnienia z wakacji to dlaczego tego nie wykorzystać? Urządzanie wnętrz w taki sposób z pewnością będzie przyjemniejsze.
Oczywiście w trackie aranżacji wnętrz niewątpliwie najlepiej kierować się indywidualnymi potrzebami odnoszącymi się do naszego indywidualnego stylu. Całość można przecież dość dobrze dopasować kolorystycznie. Do tego wymyślić, jakie dodatki będą odpowiednie.
Aranżacja ścian
Zapełnienie czymś ścian od zawsze było najtrudniejszym zadaniem, jakie pojawia się w kontekście przygotowania powierzchni mieszkalnej. Wielu chce mieć to z głowy i pozbywa się tego balastu specjalistom. Projektant wnętrz pewnie doskonale poradzi sobie i z takim zadaniem jak zaplanowanie całej przestrzeni domu bądź mieszkania w typowo podróżniczym stylu. Wywiązując się sumiennie ze swego zadania, będzie w stanie z pewniach przygotować kilka propozycji dotychczasowy konkretnych pomieszczeń.
Pamiętacie, jak dawniej na ścianach, królowała sztuka wyższa, w postaci obrazów, często przedstawiających jakieś pejzaże? Trudno nie uznać, iż z racji niedostępności. jakimi charakteryzowały się podróże, dla niektórych stanowiły one namiastkę wizyt w różnych częściach świata. Ale i byli tacy, którzy traktowali je jako typowo dekoracyjny element.
Dziś sytuacja ma się nico inaczej. Popularną formą ozdób odwołująca się do turystycznych motywów są przecież tablice na magnesy. Przez jednych hołubione, przez innych uważane za kiczowate. Tak czy siak eksponowanie na nich pamiątek z podróży, czy wczasów spędzonych w danym kraju stało się niejako kanonem postępowania.
źródło: Flickr
Ładnie wyeksponowane zdjęcia z podróży również stanowić mogą przyzwoicie prezentujący się element. Ba, wynajęty dekorator wnętrz, dowiedziawszy się o naszym zamyśle urządzania się w takim stylu, zwróci na to uwagę. Oprawione w ładne ramki, rozwieszone na ścianach w rozmaitych pomieszczaniach fotografie stanowią oryginalny motyw.
Podróżnik to nie tylko turysta
Podróżniczy styl w większości przypadków utożsamiany jest z wakacyjnymi kierunkami, czy też ścisłe z konkretnymi krajami. A przecież wielu ludzi gardzi tego typu wypadami. Dla nich stricte turystyczne miejscówki są uważane za niegodne ich zainteresowania.
Czasem stawiając siec na pobyt na łonie dzikiej natury, co znajduje odzwierciedlenie także w ich wystroju mieszkania. Stawiają więc na konkretne barwy. Tak ściany ich własnego „m” emanują zielenią, wprost nawiązującą do lasów.
Ożywczy powiew wprowadzają z kolei za sprawą beżu i brązu. Wyraźnie kojarzą się z barwą ziemi na pokonywanych szlakach, mijanych drzew i skałach, czy pokonywaniach na trasie eskapad mostków nad rzeczkami.
Pomysł na aranżacje wnętrz z Azji, Afryki i Oceanii
Wyeksponowanie pamiątek przywiezionych z różnych części świata i wszelkich ozdób, które przywołują na myśl konkretny styl. Wśród takowych wyróżniają się zwłaszcza elementy dekoracyjne z innych kontynentów. Bodaj najbardziej charakterystycznymi motywami są w tym przypadku afrykańskie i te pochodzące Australii i Oceanii. Oczywiście prym wśród nic wiodą produkty wywodzące się z tradycyjnego rękodzieła. Choćby przeróżne afrykańskie maski, wisiorki.
Źródło: Flickr
Charakterystyczne dla tego japońskich wnętrz drzwi przesuwne w to kolejna z propozycji. Pewnie kojarzycie ich wygląd. Wiecie, to takie obudowane deseczkami konstrukcje, które z łatwością się przesuwa. Niektóre przyjmują formę chowanych w ścianach przepierzeń, powstałych oczywiście z pełni ekologicznego drewna.
Tatami, czyli słynna japońska mata służąca do siedzenia to kolejny z kluczowych elementów projektowania wnętrz w stylu kraju Kwitnącej Wiśni. Podobnie jak znalezienia miejsca da typowych z tego kraju roślin. Koronnym argumentem wykorzystywanym wówczas od specjalistów w tym zakresie jest takie zaadoptowanie pokoju, by znalazło się miejsca na postawienie drzewka bonsai orchidei.
Poduszki do siedzenia na ziemi łączą już w sobie styl, znany nam z rejonu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Można więc postawić i na takie rozwiązanie. Wypada tylko winszować oryginalnego pomysłu! Jeśli zostanę niesprawdzony w życie ze smakiem, może okazać się przepustką nie tylko do efektownego wyglądu, ale także dużej wygody.
Łazienka w stylu śródziemnomorskim
Biorąc na cel łazienkę, ogromnej rzeszy ludzi natychmiast na myśl przychodzi skoncentrowanie się na morskiej stylistyce. A skoro tak, to odwołania do śródziemnomorskich klimatów są naturalne. A skoro tak, to dekorator wnętrz nie można się obejść bez odpowiednich terakotowych płytek. To bowiem one stanowią tutaj esencję. Choć, podkreślić trzeba, że i tu gusta poszczególnych domowników potrafią się znacząco różnic.
Jedni stawiają na wystrój wnętrz łazienki oparty na typowym brązie, łącząc je z efektownymi wykonanymi z marmuru sanitariatami.
Dysponujecie większą sumą pieniędzy? To świetnie! Jeśli jednak nie to przynajmniej dajce się ponieść na chwilę fantazji. Wyobraźcie sobie, jak musi wyglądać łazienka, po wejściu do której, waszym oczom okazują się przepiękne kolumny. Jakby żywcem wyjęte zabytków, jakie może mieliście okazję wiedzieć podczas waszego podróżowania po świecie i zwiedzania śródziemnomorskich państw. Czyż to nie kuszące? Do tego marmurowe blaty, przepiękna armatura, do tego być może dodatek w postaci drewnianych elementów boazerii.
Źródło: Flickr
Inni wolą znacznie jaśniejszy beż, a są i tacy, którym po głowie kołacze się zamysł, by wystrój wnętrz, w tym wypadku emanował kolorem niebieskim. Szukając luksusu w łazienkowej przestrzeni, warto zwrócić uwagę na elementy z kamienia. Surowe na pierwszy rzut oka ściany idealnie współgrają choćby z umywalką.
Podsumowując, wyraźnie widać, że projektowanie wnętrz w podróżniczym stylu to wdzięczne zadanie. Pojemność takiego stylu jest tak wielka, że nie sposób wyzbyć się myśli, że każdy w tym aspekcie znajdzie coś dla siebie. Czego Wam i sobie, w przyszłych działaniach życzę!